W dniu 12.04.2024 w gościnnych progach Hotelu Olympic we Wronkach odbyła się pierwsza edycja bezpłatnej konferencji OGARNIJ BHP. 

Konferencję organizowaliśmy przy współudziale Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu

Spotkanie zgromadziło około 50 osób zainteresowanych tematyką poprawy warunków pracy w swoich firmach. Najbardziej cieszy nas to, że konferencja wydała się przydatna nie tylko behapowcom, ale zainteresowała także pracodawców, kierowników produkcji, pracowników biurowych, działy HR, osoby zajmujące się urządzeniami transportu bliskiego i innych.

Konferencję rozpoczął członek zarządu naszej firmy – Bolesław Urban, który po przywitaniu zgromadzonych w krótkim przemówieniu nawiązał do nazwy konferencji:

Spotykamy się po to, aby lepiej ogarniać bhp przed wypadkiem, a nie już po. 

Następnie nastąpiła część merytoryczna przygotowana przez inspektorów PIP. Pierwszy z zaproszonych gości przypomniał o tym jak ważna jest odpowiednia dokumentacja, która wiąże się z całym procesem zatrudniania ludzi – od pierwszego dnia w firmie, aż do rozwiązania umowy. Przypomniano i wyjaśniono najważniejsze aspekty związane z prowadzeniem akt osobowych i zawartości poszczególnych części. 

Ponieważ konferencja była skierowana również dla pracodawców, którzy dopiero zaczynają swoją działalność, nie zabrakło przypomnienia podstawowych obowiązków związanych ze szkoleniami, badaniami lekarskimi lub właściwym przeprowadzaniem pomiarów środowiska pracy

Druga część spotkania przeznaczona była szczególnie dla osób z firm produkcyjnych, ale myślę, że tematyka związana z właściwą gospodarką maszynami i urządzeniami dotyczy prawie każdego przedsiębiorcę. Na koniec zebrani z dużą uwagą zapoznali się z kilkoma przypadkami zdarzeń wypadkowych, które zostały pokazane i omówione w przystępny sposób na zdjęciach i filmach z monitoringów. 

Konferencja stała się też okazją do promocji naszych Warsztatów BHP. Zapraszamy na nie wszystkie osoby chcące pogłębić wiedzę w tematyce wymagań i odpowiedzialności w zakresie bhp. Warsztaty, które organizujemy tym razem w Ustroniu Morskim w dniach 02-04.10.2024 będą też miejscem, gdzie uczestnicy będą mogli w swobodnej atmosferze korzystać z wiedzy inspektorów PIP, którzy również wezmą w niej udział. 

O warsztatach już niebawem pojawi się osobny wpis. A osoby zainteresowane zapisem i szczegółami odsyłam na naszą stronę: www.warsztatybhp.pl 

Podsumowując konferencja OGARNIJ BHP poza dużą dawką merytorycznych informacji była okazją do rozmowy między uczestnikami. Nie zabrakło też miejsca na konsultacje uczestników z zaproszonymi gośćmi z PIP. 

Dziękujemy wszystkim za udział w naszym spotkaniu. Dziękujemy też lokalnym mediom i portalom gminnym za pomoc przy promocji tego spotkania i zachęcamy do obserwowania nas i udziału w kolejnych edycjach.

Tak było na pierwszej edycji konferencji OGARNIJ BHP 2024